| Име | OPL U222 ST9 Crema Beige |
| димензии | 2800х2070mm |
| производител | Egger |
| потекло | Австрија |
| материјал | Оплеменета Иверица |
| код | RAL 9001 |
| опис | U222 ST9 Crema Beige. После белата, ова е еден од најпопуларните еднобојни декори за мебел во кујна. Во овој сегмент е позната како боја на Магнолија. Нејзиниот топол и неутрален тон, овозможува комбинација со речиси сите видови од дрвен декор, бидејќи создава чувство на погодност. Структурата ST9 (Smoothtouch Matt) на овој декор му дава ефект на мат лакирана површина. |
| структура | ST9 Smoothtouch Matt |
| дебелина | 18mm |
| кант | 23/08; 43/08; 28/08mm; 22/04mm |
| напомена | Цената се однесува на цела табла. Може да се нарача и половина табла. |
| Шифра | Опис | Цена |
|---|---|---|
| 5796 | U222 ST9 Crema Beige 18mm | 5164 ден. по табла |
| 6169 | U222 ST9 Crema Beige 25mm | 7515 ден. по табла |